Vilniaus universiteto kartu su VšĮ „Saulėtekio slėnis“ įgyvendinamam biotechnologijų inkubatoriaus sukūrimo projektui skirta beveik 7 mln. litų ES struktūrinių fondų parama. Integruotame mokslo, studijų ir verslo centre „Saulėtekis“ 2015 m. vasarą gyvybės mokslų srityje veikiančioms jaunoms įmonėms bus pasiūlytos specializuotos verslo inkubatoriaus patalpos su moderniomis laboratorijomis. Daugiau nei 1200 kv. m ploto pastatas iškils greta Saulėtekyje šiuo metu statomo Jungtinio gyvybės mokslų centro.
Pasak l. e. p. VU rektoriaus prof. Jūro Banio, šis projektas įgyvendinamas siekiant užtikrinti efektyvesnį mokslinių tyrimų rezultatų komercinimą, aktyvesnį naujų technologinės pakraipos ir nuo universitetų „atsipumpuravusių“ įmonių steigimąsi. Projekto metu išplėtota mokslo ir technologijų parko infrastruktūra leis panaudoti ne tik Jungtiniame gyvybės mokslų centre, bet ir Vilniuje sėkmingai veikiančių biotechnologijų verslo įmonių sukauptą aukštą mokslinę ir technologinę kompetenciją. Tikimasi, kad verslo inkubatorius ženkliai pagerins žinių ir technologijų sklaidą, su gyvybės mokslais susijusių MTEP veiklos efektyvumą, modernios infrastruktūros prieinamumą studentų, mokslininkų ir tyrėjų kuriamoms įmonėms, naujų aukštos kvalifikacijos darbo vietų kūrimą. Projekto tęstinumą, inovacijų paramos paslaugų teikimą užtikrins VšĮ „Saulėtekio slėnis“.
Anot 2011 m. įsteigtos priešprasminių oligonukleotidų biotechnologijų įmonės UAB „Bioseka“ inovacijų vadovės dr. Austės Kiškienės, šiandien labiausiai trūksta būtent viešosios jauno biotechnologijų verslo paramos infrastruktūros, o profesionaliai valdomas inkubatorius netruks prisipildyti į pasaulio rinkas orientuotus produktus kuriančiais startuoliais.
Projekto „Saulėtekio slėnio“ mokslo ir technologijų parko plėtra“ 2-asis etapas finansuojamas pagal Ekonomikos augimo veiksmų programos Ūkio konkurencingumui ir ekonomikos augimui skirtų mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros prioriteto priemonę „Inogeb LT-2”.
Komentarų nėra. Būk pirmas!