„Pasaulis baigias, todėl / reikia rašyti eilėraščius“, – tokiomis eilėmis visus Vilniaus universiteto (VU) bendruomenės narius ir svečius, gruodžio 5 d. susirinkusius į 6-ąjį Kalbų vakarą VU Filologijos fakulteto Rašytojų menėje, sutiko specialiai šiam renginiui susibūręs choras, vadovaujamas chormeisterio Igno Garlos. Kalbų vakaro himnu tapęs Aido Marčėno eilėraštis „ars poetica“ bandė perspėti apie gresiančią pasaulio pabaigą ir atkreipti svečių dėmesį į kalbą, kuri yra galingas įrankis.
Nuskambėjus Kalbų vakaro himnui, renginio vedėjos Goda Zovaitė ir Veronika Butkevičiūtė žodį suteikė VU Filologijos fakulteto dekanei profesorei Inesai Šeškauskienei ir kitiems svečiams. Prie kalbą mylinčiųjų kasmet prisijungia ir įvairių valstybių ambasados. Šių metų šventė nebuvo išimtis – sulaukta svečių iš Vilniaus Goethe´s instituto, Vokietijos ir Turkijos ambasadų, kurie pasirūpino, kad vakaro diskusijos persikeltų prie kavos ar arbatos puodelio.
Kadangi kalba nėra tik poetų ar lingvistų darbo įrankis ir tyrimų objektas, šių metų Kalbų vakaro organizatoriai kvietė apie savo specialybės kalbą padiskutuoti įvairių VU fakultetų atstovus ir alumnus. Buvo siekiama išsiaiškinti, kokiomis specifinėmis ypatybėmis pasižymi šių fakultetų kalbos, iškeltas klausimas, ar skirtingų fakultetų atstovai geba susikalbėti ir supranta vieni kitus.
Pirmoji kalbą savo aplinkoje pristatė VU Medicinos fakulteto studentė, psichiatrė Agnė Šarskutė. Ji pasakojo apie depresiją, bandė paneigti su šia liga susijusius mitus ir ragino žodį depresija vartoti atsargiai. Daug dėmesio sulaukė VU Filologijos fakulteto rusistų grupė, vadovaujama dėstytojos Reginos Čičinskaitės – jie rusų kalba padeklamavo J. Brodskio eilėraštį „,Neišeik tu iš kambario, nepadaryk klaidos“. VU Fizikos fakulteto atstovė Justina Malakauskaitė teigė, kad fizikai mums įprastus pasaulio reiškinius mato šiek tiek kitaip – kaip įvairias reakcijas, lygtis, kurios visose pasaulio kalbose yra vienodos. Justinos kolegė doktorantė Mažena Mackoit-Sinkevičienė padeklamavo savo pačios eiles apie ketvirtąją koordinačių erdvę, Morzės abėcėlę, gravitaciją ir kelionę per Visatą. Savo kūrybą pristatė ir VU alumnė, poetė Eglė Kirilauskaitė – ji deklamavo eilėraščius, kuriuose fiksuojami romantizmo transformacijų bruožai.
Renginyje savo muzika dalijosi VU Filologijos fakulteto turkų kalbos studentė Austėja Dabušinskaitė. Jai talkino MRU studentės, vadovaujamos Totorių kultūros centro vadovės Almiros Parmaksızoğlu, ir VU Medicinos fakulteto studentas Raimundas Venslauskas, atlikęs kūrinius obojui. Renginio svečiai klausėsi ir rumunų poemos, kurią padeklamavo VU Filologijos fakulteto alumnas Dominykas Raudonius. Poemą, apibrėžiančią teisininkų kalbą, kuriai būdinga daugybė „stebuklingų“ šalutinių sakinių, pristatė VU Teisės fakulteto doktorantė Aurelija Šerniūtė. Renginyje dalyvavo ir VU Gyvybės mokslų centro doktorantas Povilas Barasa bei VU Istorijos fakulteto studentas Liutauras Paulauskas.
6-ojo Kalbų vakaro organizatoriai tikisi, kad pažadino norą geriau pažinti kalbą, ir džiaugiasi sulaukę itin didelio jaunų mokslininkų susidomėjimo ir dalyvavimo.
Komentarų nėra. Būk pirmas!