Vilniaus universitetas (VU), prieš dvejus metus įsteigęs 450-mečio stipendiją būsimiems studentams iš socialiai pažeidžiamų šeimų, šiemet ir vėl kviečia šimtą būsimųjų VU pirmakursių ja pasinaudoti.
Pernai ši stipendija VU sociologiją studijuojančiai Gražinai Lukšytei buvo bene pagrindinė priežastis apskritai pradėti studijas universitete. „Kai sužinojau, kad gavau stipendiją, vos neapsiverkiau. Nežinau net, ar kitu atveju būčiau pasiryžusi studijuoti, nes tai yra brangu. Tik su šia parama galėjau studijuoti šiuos metus“, – nuoširdžiai džiaugiasi mergina.
Socialinės stipendijos negavo – pajamos viršijo vienu euru
Gausioje penkių vaikų šeimoje Marijampolės rajone augusi mergina jau turėjo aukštojo mokslo siekiančių vyresnės sesers ir brolio pavyzdžių, todėl ir pati galvojo apie studijas. Gražina prisipažįsta, kad visada norėjo studijuoti Vilniaus universitete ir ieškojo būdų, kaip įgyvendinti šią svajonę.
„Buvo labai liūdna, kai negavau socialinės stipendijos, nes pajamos vienam asmeniui šeimoje nustatytą sumą stipendijai gauti viršijo vienu euru. Galvojau, kad reikės ieškotis darbo, bet pamačiau informaciją apie 450-mečio stipendiją. Po pirmosios nesėkmės šįkart daug nesitikėjau, bet šią stipendiją gavau“, – prisimena Gražina.
Pasak studentės, jai tai tikrai buvo reikšmingas paskatinimas studijuoti, nes šią stipendiją gavo visus metus, todėl sunkiausią studijų laikotarpį galėjo ramiau apsiprasti su aplinka ir mokslais, nedirbti. „Tėvai manęs paremti negalėjo, todėl visus metus ši stipendija buvo vienintelės mano pajamos, iš kurių aš išgyvenau.“
Motyvavo mokytis geriau
Pasak kitos stipendininkės, VU Medicinos fakulteto studentės Odetos Lešinskaitės, 450-mečio stipendija ne tik pakėlė jos finansinę gerovę, bet ir paskatino gerai mokytis. „Pirmieji studijų metai buvo pilni iššūkių, streso ir naujovių, todėl labai apsidžiaugiau, kad atitikau kriterijus ir turėjau galimybę gauti Vilniaus universiteto 450-mečio stipendiją. Galėjau jaustis ramiau dėl vieno iš svarbiausių ir daug nerimo keliančio, ypatingai pirmakursiams, dalyko – finansų“, – sako iš gausios šeimos Šilutės rajone kilusi mergina.
Anot jos, išvykus studijuoti į kitą miestą atsirado tikrai daug išlaidų, nesinorėjo kiekviename žingsnyje prašyti finansinės paramos iš artimųjų. „Todėl stipendija tikrai padėjo, nes galėjau jaustis laisvesnė finansiškai. Dėkoju Vilniaus universitetui už tokią galimybę, pagalbą ir suteiktą motyvaciją mokytis kuo geriau!“
Šiemet pirmąjį Visuomenės sveikatos studijų kursą Vilniaus universitete baigusi Odeta yra pirmoji šeimoje, siekianti aukštojo mokslo. Nors artimieji visada suprato, kad apsispręsti dėl studijų turi ji pati, bet tėtis pašmaikštaudavo apie dukros ateitį.
„Atsimenu, tėtis kartais pajuokaudavo, kad galėčiau studijuoti mediciną ir vėliau jį gydyti. Labai toli nuo tų „svajonių“ nenuklydau, esu čia, Medicinos fakultete“, – šypsosi gabi studentė.
Pusė stipendininkų pirmieji šeimoje siekia aukštojo mokslo
Per dvejus metus VU išdalijo jau du šimtus proginių stipendijų, skirtų pirmakursiams iš socialiai pažeidžiamų šeimų. Beveik pusė jas gavusių studentų yra pirmieji, kurie siekia aukštojo mokslo savo šeimoje. Kita dalis šią stipendiją gavusių studentų yra kilę iš daugiavaikių šeimų arba yra našlaičiai, o vidutinės pajamos vienam asmeniui šeimoje per mėnesį tesiekia 176 eurus.
Daugiausia stipendijas gavusių jaunuolių studijuoja Matematikos ir informatikos, Filosofijos, Filologijos, Medicinos fakultetuose. Du trečdaliai šios stipendijos gavėjų yra kilę iš regionų.
450-mečio stipendija išmokama kas mėnesį, į nurodytas studentų sąskaitas 10 mėnesių pervedant po 200 eurų. Šios sumos užtenka bendrabučio kambario nuomai, viešajam transportui ir kitoms būtinosioms išlaidoms, pvz., pietums universitete, telefono sąskaitai apmokėti. Be šios studentai gali pasinaudoti ir kitomis VU siūlomomis stipendijomis.
Paraišką stipendijai gauti galima teikti iki rugpjūčio 5 d. čia.
Komentarų nėra. Būk pirmas!